تبلیغات
شفقت صبح - بیانیه جبهه پایداری

شفقت صبح
ای شهید، ای آن‌که بر کرانه‌ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته‌ای،دستی برار و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز،از این منجلاب بیرون کش

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

بیانیه جبهه پایداری:
 باید مجلسی روی کار بیاید که امثال وقف ماجرای دانشگاه آزاد تکرار نشود

جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت روز مجلس سالروز شهادت آیت‌الله مدرس بیانیه‌ای منتشر كرد.

به گزارش رجانیوز، متن این بیانیه به شرح زیر است:

مجلس در نظام جمهوری اسلامی مظهر اراده مردم مهمترین نهاد نقش‌آفرین مردم در سرنوشت خودشان هست. مجلس باید عصاره فضایل ملت باشد. ملتی كه همواره در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی جان‌فشانی كرده‌اند و در این راه سختی‌ها كشیده‌اند. ملتی كه برای رسیدن به آرمان‌های امام خمینی از هیچ تلاشی فروگذاری نكرده‌اند و برای حفظ‌ انقلاب اسلامی در ركاب مولا و مقتدایشان امام خامنه‌ای صلابت و استقامت خود شجاعانه ایستاده‌اند.

سال‌روز شهادت مدرس روز مجلس اعلام شده است انتخاب این مناسبت هم معنادار است و هم پیام‌آور. چه این‌كه مدرس الگوی بی بدیلی برای نمایندگان همه ادوار مجلس خواهد بود. مدرس تنها نماینده‌ای بود كه در مقابل اولتیماتوم دولت روس ایستاد و به نمایندگان جرات داد تا اولیتاتوم را رد كنند. مدرس نماینده‌ای بود كه در اوج نفوذ انگلیس در ایران با صلابت تمام در برابر قرارداد استعماری 1919 انگلیس ایستاد تا جایی كه سفیر انگلیس او را مهمترین شخصیت مخالف قرارداد معرفی كرد. مدرس صاحب بصیرتی بود كه آینده رضا خان را دقیق تحلیل و تصریح می‌كرد. سگ نگهبان اگر صبح‌گاهان پای بچه صاحبخانه را گاز بگیرد بهتر است سر شب او را بیرون كرد. این همان زمانی بود كه بسیاری از نمایندگان مجلس تحت تاثیر سركوب ناامنی‌های رضاخان شیفته وی شده بودند. مدرس شخصیتی بود كه در طول دوره‌ نمایندگیش نه از حقوق ویژه‌ای برخوردار شد. نه خشتی بر خشتی نهاد، نه كاخی برافراشت، نه مالی اندوخت، نه به كانون‌های قدرت وصل شد و نه به كانون‌های ثروت، او زاهدانه آمد و زاهدانه نیز رفت.

به همین جهت بود كه امام خمینی به مردم توصیه كردند كه سعی كنید مثل مدرس را انتخاب كنید.

امام خمینی در لزوم نمایندگی چون مدرس فرمودند اگر در شهری و استانی چند نفر موثر افكار مثل مرحوم مدرس شهید را داشتند مشروطه به طور مشروع و صحیح پیش می‌رفت و قانون اساسی با متمم آن كه مرحوم حاج شیخ فضل‌الله در راه آن شهید شد دستخوش افكار غربی و دستخوش تصرفاتی كه در آن شد نمی‌گردید و اسلام عزیز و مسلمانان مظلوم ایران آن رنج‌های طاقت‌فرسا را نمی‌كشیدند امام خمینی علت عظمت مدرس را در خودساختگی وی می‌دانستند و فرمودند: یك سید خشكیده لاغر لباس كرباسی ... من یك روز رفتم درس ایشان، مثل این‌كه هیچ كاری ندارد فقط طلبه‌ای است دارد درس می‌دهد. این طور قدرت روحی داشت در صورتی كه آن وقت در كوران آن مسائل سیاسی بود... من مجلس آن وقت را هم دیده‌ام كانه مجلس منتظر بود كه مدرس بیاید با این‌كه با او بد بودند، مجلس كانه احساس نقص می‌كرد وقتی مدرس نبود... این برای چه بود؟ برای این‌كه یك آدمی بود كه نه به مقام اعتنا می‌كرد و نه به دارایی و امثال ذلك، هیچ اعتنایی نمی‌كرد، نه مقامی او را جذبش می‌كرد.

اینك در آستانه انتخابات مجلس شایسته است از خدمات مجلس قدردانی و آسیب‌های آن نیز كالبدشكافی شود.

مجلس دوره هشتم بارها در دفاع از انرژی هسته‌یی، در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریكا و خباثت‌های انگلستان شجاعانه ایستاد و مواضع استكبار ستیزانه‌ دولت را مورد حمایت قرار داد و این جای قدردانی دارد. مجلس هشتم با تصویب لوایحی مانند هدفمند كردن یارانه‌ها دست دولت را در خدمت‌رسانی باز گذاشت و زمینه‌های خدمت‌رسانی را مهیا كرد.

با این حال مجلس هشتم با تصویب طرح‌هایی مانند وقف دانشگاه آزاد اسلامی كاستن تعرفه واردات اتومبیل و تانی در حذف تبصره سه ماده 71 قانون خدمات كشوری (قانون دائمی شدن حقوق مدیران عالی نظام) دل مومنان را رنجاند و جا دارد كه مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد.

یكی از آسیب‌های قانون گذاری مجلس هشتم تصویب انبوه غیر قابل اجرا بود. قانون و قانون‌گذاری با قوانین متقن، كارشناسی شده و قابل اجرا اعتبار پیدا می‌كند و به عبارتی باید بر كیفیت قوانین افزود نه بر كمیت آن‌ها.

بی شك یكی از آسیب‌ها را باید در فرآیند قانون‌گذاری جست‌وجو كرد كه البته راه حل آن‌ استفاده نهادینه از كارشناسان‌، دانشمندان، حقوق‌دانان و صاحبان تجربه در اجرای قوانین است.

از انتظارات رهبری و مردم از مجلس هشتم زمینه‌سازی برای خدمت‌رسانی بیشتر قوه مجریه توسط قوه مقننه بود از جمله تدابیر مقام معظم رهبری در ابتدای مجلس هشتم این بود كه دولت و مجلس برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم، حل مشكلات كشور و داشتن هماهنگی لازم در تصویب قوانین و اجرای آن‌ها، و برای حل موارد اختلافی و اجرای آن‌ها، همراهی لازم را با هم داشته باشند و برای حل موارد اختلافی فرمودند؛ هیاتی مشترك از مجلس و دولت مسائل اختلافی را بررسی و همگی بر تصمیمات نهایی گردن نهند. از مجلس هشتم انتظار می‌رود كه در مدت باقی مانده تشكیل این هیات را عملی كند تا این سنت حسنه به نام آن ثبت گردد. از انتظارات دیگر رهبری دوری نمایندگان از كانون‌های قدرت و ثروت بود. برای پاسخ مثبت نمایندگان به این سفارش به حق رهبری لازم است تا به سرعت قانون نظارت بر نمایندگان اجرایی و هیاتی مركب از نمایندگانی كه در مدت سه سال گذشته امتحان خود را پس داده‌اند تشكیل تا طرحی قانونی را به مجلس پیشنهاد دهند كه از حضور نمایندگان وابسته به قدرت و ثروت ممانعت به عمل آید.

در پایان از ملت فداكار و ولایی ایران می‌خواهیم كه ضعف‌های مجلس نه تنها نباید آن‌ها را از حضور در انتخابات دلسرد كند، بلكه باید با احساس مسوولیت بیشتر برای مجلس ولایی، ساده زیست، استكبار ستیز، با استقامت در مقابل فشارها، مستقل، دلسوز، مدافع منافع مردم، انقلابی و حق‌گرا تلاش كنند و با جدیت تمام خود را برای حضور حداكثری آماده كنند.

بی شك حضور حداكثری مردم مشت محكمی بر دهان یاوه سرایان مستبكر و پاشیدن خاك ناامیدی به چشم دشمنان حسودی خواهد بود كه همواره چشم به كاستن پشتوانه مردمی نظام دوخته‌اند.نوشته شده در جمعه 11 آذر 1390 توسط مسعود غفور``
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin