تبلیغات
شفقت صبح - پاسخ سردار قاسمی به تهدیدات امریکا

شفقت صبح
ای شهید، ای آن‌که بر کرانه‌ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته‌ای،دستی برار و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز،از این منجلاب بیرون کش

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

هرچند او بنا بر اعترافات آمریکایی‌ها، یکی از پنج مرد قدرتمند خاورمیانه است، خود می‌گوید: هنگامی که امام خمینی (ره) در وصیتنامه خود می‌فرماید: «جان من فدای ملتم، جان من به عنوان یک سرباز کوچک چه ارزشی دارد» / و هرچند آمریکایی‌ها وی را تهدید به ترور کرده‌اند، می‌گوید این تهدید نیست، کمک به شوقی است؛ شوق کشته شدن در راه دین خدا، شوق وصال یاران و امام. پاسخ‌های حاج قاسم به تهدیدات آمریکا خواندنی است.
 
داستانی هست که «دیوید پترائوس»، رئیس جدید سیا علاقه دارد آن را بازگو کند؛ این داستان به هنگامی بازمی‌گردد که وی یک ژنرال چهار ستاره در عراق بود.

به گزارش «تابناک»، اوایل سال 2008، طی درگیری‌های رخ داده میان گروه شبه نظامیان شیعه از یک طرف و ارتش آمریکا از سوی  دیگر، به «دیوید پترائوس» یک تلفن داده شد که در آن، پیامکی از یک ژنرال ایرانی بود؛ ژنرالی که از آن به بعد تبدیل به الهه انتقام شد.

بنا بر این گزارش، این پیام از سوی «قاسم سلیمانی»، فرمانده سپاه قدس بود و توسط یکی از رهبران عراقی منتقل و در آن نوشته شده بود: «ژنرال پترائوس»، شما باید من را بشناسید، من قاسم سلیمانی هستم؛ کسی که سیاست‌های ایران را در عراق، لبنان، غزه و افغانستان کنترل می‌کند؛ افزون بر این که مشخص است، سفیر ایران در بغداد نیز عضو سپاه قدس و جانشین او نیز عضو سپاه قدس است.

این گزارش آورده است، از زمان انتشار این خبر، مشخص شد که حاج قاسم سلیمانی، تبدیل به کابوس این روزهای مقام‌های امنیتی و جاسوسی آمریکا شده است تا جایی که آنان آشکارا از تلاش برای ترور وی هم نام برده‌اند.

بنا بر این گزارش، قاسم سلیمانی که خود را سربازی کوچک برای ایران و جمهوری اسلامی می‌داند، در سال 2009 در فهرست پنج نفر از قدرتمندترین مردان خاورمیانه نشریه «فارین پالیسی» آمریکا، قرار گرفت.

همچنین «دیوید اینیاتوس»، روزنامه‌نگار آمریکایی، حاج قاسم سلیمانی را «نوک نیزه ایران» نامید. «رابرن گرونیه»، مقام سابق سیا نیز قاسم سلیمانی را فردی شدیدا مهم و تأثیرگذار معرفی کرده است.

وی هم اکنون یکی از ایرانیانی است که نه تنها در فهرست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا است، که همزمان و آشکارا تلاش‌هایی برای ترور وی نیز سازماندهی شده است؛ اما قاسم سلیمانی به عنوان یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های خاورمیانه، در پاسخ به تهدید‌های آمریکا   در رزمایش امروز 50 هزار نفری بسیجیان در محل مصلای امام علی (ع) شهر کرمان اینچنین می‌گوید:

«این تهدید نیست، کمک به شوقی است. در پاسخ به افرادی که گمان می‌کنند با تهدیدها ترس بر ما حاکم می‌شود. می‌گویم خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت، نصیب من بگردان».

وی همچنین افزوده است:

زمانی که امام خمینی (ره) در وصیتنامه خود می‌فرماید: «جان من فدای ملتم، جان من به عنوان یک سرباز کوچک چه ارزشی دارد»، وی تصریح کرد: اگر میلیون‌ها نفر در راه آرمان‌هایی مانند مذهب، دین، ‌پیامبر و راه امام حسین (ع) ـ‌ که هر کدام به تنهایی افتخار شهادت دارد ـ‌ شهید شوند، ‌ارزشمند است.

حاج قاسم همچنین ادامه می‌دهد:

این تهدید نیست، کمک به شوقی است، برای فرزند دورافتاده از مادر، هزاران نفر در شوق شهادت اشک می‌ریزند.

سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در پایان خواستار آمین گفتن همه به دعایش هستند که می‌گوید:

خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت نصیب من بگردان.


نوشته شده در جمعه 4 آذر 1390 توسط مسعود غفور``
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin