تبلیغات
شفقت صبح - هتک حرمت مفتی عربستان به شعائر حسینی(علیه السلام)

شفقت صبح
ای شهید، ای آن‌که بر کرانه‌ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته‌ای،دستی برار و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز،از این منجلاب بیرون کش

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

شیخ عبدالعزیز آل شیخ، مفتی کل عربستان با حمله به شعایر حسینی(علیه السلام) مدعی شد که آنچه برخی از مدعیان و منتسبان به اسلام به آن از زاری و ندبه و ناله در ایام محرم انجام می دهند، شرعا جایز نیست و اسلام از این اقدامات مبراست.

آل شیخ در مسجد جامع در منطقه قصر الحکم افزود: دریدن یقه و سیلی زدن به صورت شرعا جایز نیست.

او ادعا کرد: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در روزهای نهم و دهم محرم تنها روزه را مشروع دانسته است.

مفتی کل عربستان با حمله به شعایر حسینی(علیه السلام)، شیعیان را متهم کرد که آنها مدعیان و منتسبان به اسلام هستند و به برپایی مراسم عزاداری امام حسین(علیه السلام) تحریک می کنند.

آل شیخ همچنین به برخی از ماهواره هایی که برپایی شعایر حسینی(علیه السلام) را پخش می کنند، حمله کرد و مدعی شد که این اقدامات با شرع خدا مغایرت دارد و راه کسانی است که به جاهلیت فرامی خوانند و دین ما و اسلام از آن بری است.

سخنان توهین آمیز مفتی عربستان علیه شیعیان درحالی ایراد شد که در اکتبر 2011 میلادی نیز "علی الحذیفی" امام جماعت حرم نبوی به شیعیان حمله کرد و به طور ضمنی خواستار لغو هویت عربستانی آنها و اخراجشان به عراق شده بود.

بنابر گزارش راصد، پس از این اظهارات الحذیفی، 37 نفر از علمای شیعه دربیانیه ای با عنوان" فتنه نه" اظهارات وی را به شدت محکوم کردند.

این علما با ابراز تعجب شدید از سکوت دولت نسبت به این خطبه تحریک آمیز اعلام کردند: اظهارات الحذیفی وحدت کشورمان را در زمانی که امت با بحران شدید مواجه است، با خطر روبه رو می کند.

منبع : شبستان


نوشته شده در چهارشنبه 7 دی 1390 توسط مسعود غفور``
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin