تبلیغات
شفقت صبح - محکوم شدن دو روحانی شیعه به دو سال و نیم حبس

شفقت صبح
ای شهید، ای آن‌که بر کرانه‌ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته‌ای،دستی برار و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز،از این منجلاب بیرون کش

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

حکومت جمهوری آذربایجان در ادامه سیاست‏های شدید اسلام ستیزی خود، امروز حکم جدیدی صادر کرد و دو روحانی معترض به ممنوعیت حجاب در مدارس را مجموعاً به دو سال و نیم حبس محکوم کرد.

دادگاه جنایت‏های ویژه جمهوری آذربایجان امروز جمعه تشکیل جلسه داد و پس از استماع توضیحات شاهدان، «حجت الاسلام حاج طالع باقراف» را به یک سال و نیم و «آقای اِلشَن عباس‏اف» را به یک سال زندان محکوم کرد.

این دو روحانی آذری در واکنش به قانون ممنوعیت رسمی حجاب دختران در مدارس، در تجمعی اعتراض‏آمیز شرکت کرده بودند و این دادگاه با استناد به قانون مجازات‏های کیفری ـ و به رغم درخواست دادستان که خواستار پنج سال زندان شده بود ـ با وجود اثبات بی‏گناهی متهمان، آنها را به زندان محکوم کرد.

آقایان باقراف و عباس‏اف در ششم ماه مه امسال و در ادامه اعتراضات مردم متدین آذربایجان در تجمعی که برای اعتراض به ممنوعیت حجاب در مدارس جلو ساختمان وزارت آموزش و پرورش برگزار کرده بودند، دستگیر شدند. حجت الاسلام باقراف (فرزند کامل) در حوزه‏های علمیه قم و نجف اشرف تحصیل کرده است.

همچنین غیر از دو روحانی مذکور، تعداد دیگری از شهروندان متدین آذربایجان هم در تجمع مذکور بازداشت شدند؛ از جمله:

ــ «الوان حسین اف» فرزند اصلان (که در جنگ قره‏باغ بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان هم شرکت کرده و جانباز است).

ــ «روشن محمداف» فرزند عارف

ــ «رفعت نوری اف» فرزند فاضل

ــ «طرلان اسماعیل اف» فرزند بالاکیشی

ــ «رشاد ولی قلی اف» فرزند جمشید

ــ «طالع علی اکبر اف» فرزند نادر

ــ «زائور اسکندراف» فرزند شاه لار

ــ «شیرخان اوروج اف» فرزند سهراب

ــ «چنگیز نوروزاف» فرزند فامیل

ــ «آراز یوسف اف» فرزند واصف

ــ «محمد عسگراف» فرزند توفیق

ــ «مایس عبد الله‏اف» فرزند فیروز

ــ «نورانی محمداف» فرزند احمد

شایان ذکر است که بحران جدید در آذربایجان از پاییز سال گذشته (1389) آغاز شد؛ یعنی زمانی که تصویب و ابلاغ یک قانون هنجارشکن در ممنوعیت حجاب دختران و معلمان زن از سوی وزارت آموزش و پرورش آذربایجان، چالش دینی و سیاسی جدیدی در کشور جمهوری آذربایجان ایجاد کرد و از سوی دیگر تعدادی از مساجد شیعیان از سوی دولت خراب شد.

این اقدامات که اولین قدم دولت آذربایجان برای "ممنوعیت رسمی حجاب" و "فشار در انجام فرایض دینی" در این کشور شیعه محسوب می‏شد واکنش شدید متدینان و شخصیت‏های دینی و اجتماعی این کشور را برانگیخت؛ واکنش‏هایی که همچنالن ادامه دارد.

دولت آذربایجان در دهه اول محرم امسال نیز تلاش کرد که از برگزاری عزاداری برای حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) جلوگیری کند اما مردم مؤمن و ولایت‏دوست این کشور مراسم عاشورا را به نحو ممکن برگزار کردند.


نوشته شده در شنبه 3 دی 1390 توسط مسعود غفور``
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin